Producenci
Promocje
Derma Man - Balsam po goleniu 50 ml
Derma Man - Balsam po goleniu 50 ml
59,00 zł 53,10 zł
szt.
Mokosh - Olej kokosowy 180 ml
Mokosh - Olej kokosowy 180 ml
49,00 zł 41,65 zł
szt.
Derma Eco Woman - Olejek do ciała 145 ml
Derma Eco Woman - Olejek do ciała 145 ml
89,00 zł 80,10 zł
szt.
Mokosh - Sól kąpielowa jodowo-bromowa Algi 600 g
Mokosh - Sól kąpielowa jodowo-bromowa Algi 600 g
46,90 zł 39,87 zł
szt.
Resibo - Specjalistyczny balsam wyszczuplający 200 ml
Resibo - Specjalistyczny balsam wyszczuplający 200 ml
89,00 zł 75,65 zł
szt.
Mádara - Kwiatowa Pianka Oczyszczająca 150 ml
Mádara - Kwiatowa Pianka Oczyszczająca 150 ml
79,99 zł 67,99 zł
szt.
Mádara - SMART - Antyoksydacyjny krem pod oczy 15 ml
Mádara - SMART - Antyoksydacyjny krem pod oczy 15 ml
129,99 zł 110,49 zł
szt.
Derma Eco Woman - Balsam do ciała 200 ml
Derma Eco Woman - Balsam do ciała 200 ml
49,00 zł 44,10 zł
szt.
Wegańskie kosmetyki – po prostu modne dziwactwo! 0
Wegańskie kosmetyki – po prostu modne dziwactwo!

Wegańskie kosmetyki – po prostu modne dziwactwo i tyle!

 

… usłyszałyśmy od pewnej Pani, która odwiedziła nasze stoisko przy okazji jednego z ekologicznych targów.

Skąd ten pomysł?

Kosmetyki wegańskie, tak zwane cruelty-free, to w Polsce stale rozwijająca się nisza, choć nadal mało popularna. Coraz częściej słyszymy o kosmetykach wegańskich, weganizmie, wegetarianizmie, ale nie zawsze znamy argumenty, które przemawiają za tymi ideami, stąd łatwo wyrobić zdanie, że to tylko nieuzasadniona moda.

Dlaczego?

Wynika to głównie z naszej małej wiedzy i niskiej świadomości tego, z jakich substancji korzystają wielkie koncerny kosmetyczne i jakich nadużyć dopuszczają się przy produkcji kosmetyków syntetycznych, drogeryjnych, zawierających substancje odzwierzęce.

Co my na to?

 

Dlaczego kosmetyki wegańskie to dobry wybór?

 

Kosmetyki wegańskie to produkty, w których składzie nie ma substancji pochodzenia zwierzęcego, co dla wielu ludzi jest bardzo ważne ze względów etycznych - całkiem poważna kwestia, a nie „modne dziwactwo”.

Poza tym, to super wiadomość, że ktoś uważa kosmetyki wegańskie, za modne. To oznacza, że coraz więcej jest osób, dla których te kwestie nie są obojętne! Lubimy modę na bycie świadomym konsumentem - to z pożytkiem dla nas wszystkich :)

Wege kosmetyki są ponadto cruelty free – ani jako gotowe produkty, ani ich poszczególne składniki nie były testowane na zwierzętach.

Oczywiście te dwie kwestie mogą  funkcjonować oddzielnie - teoretycznie istnieją marki, które deklarują, że są wegańskie – ze względu na skład, jednak przez np. obecność na rynkach, które wymagają testów na zwierzętach, takie testy przeprowadzają.

Jednak to głównie zasada cruelty free przyświeca nam przy wyborze np. kremów bez miodu, czy lanoliny. Zależy nam, żeby proponować wszystkim naturalne kosmetyki, ze względu na ich dobroczynny wpływ, ale w BOTANIQ także stawiamy na kosmetyki wegańskie pod względem składników.

Bo skoro mogą być bardzo skuteczne, lepsze od produktów syntetycznych, a ponadto nie wymagają wcale angażowania zwierząt – to dlaczego miałybyśmy wybierać inaczej?

Aby ułatwić Wam poszukiwania i zagwarantować dostęp do kosmetyków wysokiej jakości, w BOTANIQ oferujemy wyłącznie NATURALNE i WEGAŃSKIE produkty.

 

Jakie warunki muszą spełnić kosmetyki wegańskie?

 

  1. Nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego i nie są nimi zanieczyszczone - w kosmetykach wegańskich stosuje się wyłącznie substancje roślinne i mineralne. Oznacza to, że kosmetyki wegańskie nie mogą zawierać tłuszczów zwierzęcych, surowców mlecznych, produktów pochodzenia pszczelego czy barwników i zapachów pozyskiwanych ze zwierząt. Nie znajdziemy więc w nich miodu, pyłku i wosku pszczelego, mleka, lanoliny, kolagenu, keratyny, jedwabiu, odzwierzęcej witaminy A, ambry, piżma, cywetu, chitozanu, kwasu stearynowego - żadnych składników odzwierzęcych!

  2. Nie są testowane na zwierzętach - zarówno gotowe produkty, jak i składniki i półprodukty stosowane do ich wytwarzania nie mogą być testowane na zwierzętach

  3. Nie posiadają składników pochodzenia GMO (modyfikowanych genetycznie)

 

Czy rzeczywiście nasze małe wybory mają duże znaczenie?

 

  • Wybierając kosmetyki, przy których produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę, dajemy znak producentom, że tego właśnie pragniemy - świata bez okrucieństwa, bez niepotrzebnego cierpienia zwierząt laboratoryjnych i hodowlanych.

  • Popyt kreuje podaż. Głosując portfelami, w ten właśnie sposób mamy rzeczywisty wpływ na zmianę sytuacji na rynku kosmetycznym.

  • Zmniejszenie produkcji kosmetyków ze składnikami syntetycznymi i odzwierzęcymi przyczynia się również do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

 

Tym samym - wybierając kosmetyki wegańskie - dbamy o dobro zwierząt, kwestie ekologiczne oraz zdrowie naszej skóry! :) Pamiętajcie, że nasze małe wybory mają duże znaczenie!

 

  • Co o tym myślicie? Co najbardziej przekonuje Was do używania naturalnych lub wegańskich kosmetyków?
  • Jak to jest u Was? Zawsze sprawdzacie czy Wasze kosmetyki są nietestowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego?
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl